pierwszy polski producent z rozsądnymi cenami


Jesteś na archiwalnej wersji strony. Przejdź na aktualną stronę NESTEC >>

Tematy pomocy

Najczęściej zadawane pytania - Jaki kolor świecenia tablicy led warto wybrać?

Jaki kolor świecenia tablicy led wybrać?

Z odpowiedzi do tego pytania wiesz już dlaczego zdobędziesz przewagę nad konkurencją używając jednokolorowej tablicy led. Skupmy się zatem teraz na wyborze odpowiedniego koloru świecenia.

Do dyspozycji masz ich kilka. Może to być czerwony, albo przepiękny, głęboki pomarańcz, czyli inaczej bursztyn, albo ciepły żółty, albo intensywna, mocna zieleń, albo kolor niebieski. Poniżej znajdziesz ich krótką charakterystykę.

Przede wszystkim, wybierając kolor świecenia, zadbaj o to, aby dobrze komponował się z istniejącymi już oznaczeniami Twojej firmy, np. kolorem logo, czy stałymi dekoracjami witryny. Nie powinien też zlewać się z barwą elewacji. Wróćmy jednak do samych kolorów świecenia.

Świecąca na czerwono tablica led jest najbardziej uniwersalna. Będzie pasować do większości elewacji. Kolor czerwony jest przy tym najbardziej agresywny i łatwo przyciąga uwagę. Z tego zresztą powodu kolor ten jest najbardziej popularny.

Kolor zielony jest bardzo dobrze odbierany przez ludzkie oko. Na wyświetlaczu diodowym jest on łagodny ale zarazem niezwykle intensywny. Przyciąganiem uwagi dorównuje czerwieni. Nie należy go jednak używać, jeśli w pobliżu jest dużo roślinności, na której letnią porą mogłyby powstawać refleksy od słońca. Osłabi to skuteczność przyciągania wzroku do wyświetlanej treści. Jeśli natomiast w pobliżu nie ma roślinności, kolor zielony może być świetnym wyborem także pod kątem oszczędności energii elektrycznej. Ze względu na to, jak ludzkie oko doskonale odbiera tę barwę światła, zielone tablice led muszą być fabrycznie przyciemniane (inaczej ich jasność byłaby zbyt duża i najzwyczajniej zamiast prezentować treść raziłyby po oczach), a tym samym pobierają mniejszą moc.

Bursztynowy kolor świecenia jest spokojniejszy niż czerwony, choć jest równie intensywny. Będzie doskonałą alternatywą dla czerwieni, jeśli tylko będzie komponował się z wizualnym otoczeniem Twojej firmy. Kolor bursztynowy można też scharakteryzować krótkim stwierdzeniem „ma to coś”.

Kolor żółty, wbrew pozorom, doskonale radzi sobie w pełnym słońcu. Głównie z uwagi na stosowane w naszych reklamach led diody o wysokiej jasności, które bez problemu pokonują światło słoneczne. Barwa ta jest ciepła, przyjemna dla oka (to nie jest cytryna, ale odcień lekko wpadający w pomarańcz), choć najczęściej wybierana jest gdy tego wymaga zaplanowana wcześniej identyfikacja wizualna firmy.

Barwy niebieskiej nie polecamy. Szczerze. Z ręką na sercu. Chyba, że wymaga tego od Ciebie kolorystyka oznaczeń Twojej firmy. W innym wypadku wybierz jeden z opisanych wyżej kolorów świecenia. Po prostu ludzkie oko reaguje słabiej na światło niebieskie (nie mówię tutaj o błyskających sygnalizatorach na radiowozie, tylko o rozróżnianiu liter wyświetlanych na niebiesko) niż na inne jego barwy.


Zobacz też inne najczęściej zadawane pytania o wyświetlacze led.


Zamknij komunikat

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce znajdziesz tutaj.