Poprawa bezpieczeństwa pracy w magazynach, na halach wysokiego składowania i w szeroko rozumianym przemyśle wciąż jest palącym problemem. Wiedzą o tym doskonale menedżerowie i specjaliści BHP, z którymi mieliśmy okazję spotkać się podczas tegorocznej edycji targów TAROPAK. Wzięliśmy w nich udział w dwojaki sposób: jako wystawca i zarazem partner konferencji popularyzującej rozwiązania wpływające na wzrost bezpieczeństwa pracy. Zapraszamy do zapoznania się z relacją i obejrzenia galerii.

Wyniki badań nad bezpieczeństwem pracy

Tematyka bezpieczeństwa pracy jest nam szczególnie bliska. Sami pracujemy i tworzymy nowe produkty w oparciu o najwyższe standardy BHP. Wsłuchujemy się przy tym w potrzeby naszych Klientów. To właśnie dzięki ich spostrzeżeniom powstał serwis poświęcony zwiększaniu bezpieczeństwa w przemyśle, gdzie między innymi publikujemy wyniki badań statystycznych w dziedzinie BHP, przeprowadzonych wśród naszych Klientów.

Wnioskami z wykonanych przez nas badań zainteresowało się Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej – organizator konferencji Forum Bezpieczeństwa w Magazynie. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w tej konferencji jako Partner Stowarzyszenia i zarazem przedsiębiorstwo wprowadzające innowacyjne rozwiązania techniczne. Wśród naszych tablic LED można znaleźć zarówno narzędzia sprzyjające poprawie bezpieczeństwa jak i do wspierania zarządzania magazynem. Razem z nami swoją wiedzą podzielili się przedstawiciele takich instytucji jak Centralny Instytut Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy, Urząd Dozoru Technicznego, czy Państwowa Inspekcja Pracy.

Naszą prelekcję pod tytułem „Czy informowanie o ilości wypadków ma sens, czy działa prewencyjnie, jakie środki są najlepsze?” wygłosił Marcin Barański, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu. Zawierała wyniki badań statystycznych nad wpływem produkowanych przez nas tablic „dni bez wypadku” na poprawę bezpieczeństwa pracy. Oprócz wskaźników procentowych przedstawione zostały także cenne rady. Omówiono między innymi sposób eksponowania tablic LED dla uzyskania najwyższej skuteczności ich wpływu na pracowników.

Konferencja BHP podczas targów TAROPAK

Konferencja odbyła się podczas targów TAROPAK. Równolegle na naszym stoisku zaprezentowaliśmy różne przykłady tablic BHP: automatycznie odmierzające liczbę dni przepracowanych bez wypadku, liczniki wypadków, czy działające motywująco wyświetlacze najlepszych rekordów dni bez wypadku. Pokazaliśmy także produkty do wsparcia ochrony ppoż. na halach magazynowych i produkcyjnych – wyświetlacze LED pokazujące komunikaty alarmowe i odliczające czas ewakuacji. Ogromne zainteresowanie wzbudziły ponadto produkowane przez nas wyświetlacze dedykowane do systemów magazynowania i logistyki.

Impreza targowa, a wraz z nią konferencja, trwała pełne cztery dni: od 29 września do 2 października 2014 roku. W tym czasie tereny Poznań MTP odwiedziło ponad 60 000 zwiedzających z całego świata, którzy także mieli okazję odwiedzić stoisko NESTEC.

Dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszą prelekcją oraz prezentacją tablic LED dla przemysłu. Zapraszamy jednocześnie do dalszej współpracy i wymiany doświadczeń.